Юристи з Польщі розповіли аграріям, як налагодити співпрацю з польськими підприємцями – БОРЩІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Юристи з Польщі розповіли аграріям, як налагодити співпрацю з польськими підприємцями

В департаменті агропромислового розвитку  обласної державної адміністрації у режимі відеоконференції відбувся тренінг  «Як налагодити успішний експорт аграрної продукції та продуктів харчування. Конкурентні переваги органічного експорту».
Участь у заході взяли начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій; керівники  сільськогосподарських  підприємств області; керівники районних органів та установ.
Фахівці консультаційного органу в органічній сфері «КьюС» (м. Київ) розповіли, чому органічний експорт продукції цікавий. Також йшлося про міжнародні ринки органічної продукції, попит та пропозицію, потенціал України як органічного постачальника, позиціонування і оцінка конкурентної здатності, ціноутворення, побудову внутрішньої та зовнішньої стратегії органічного підприємства.
Особливу увагу присвятили юридичним аспектам експорту.  Фахівці юридичної фірми «YARLAN» ( м. Київ) поінформували про   особливості підготовки ЗЕД договорів, схеми ефективного експорту та розрахунків;  експорт продукції сільського господарства в рамках міжнародних угод (Угода про асоціацію з ЄС, Угода про вільну торгівлю між Україною  та державами ЄАВТ).
Долучилися до роботи і фахівці юридичної фірми Brzezicki Gierszewski (м. Гданськ, Республіка Польща). Вони на прикладі Польщі розповіли про ринок органічної продукції в Польщі, як українські підприємці можуть увійти на польський ринок; правові аспекти: відкриття власної компанії в Польщі, експорту товарів з України до Польщі, встановлення співпраці з польськими підприємцями. Податкові аспекти; формальні вимоги експорту товарів органічної продукції з України до Польщі (сертифікати, стандарти якості).
«Такі семінари  дуже потрібні сьогодні, – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Віталій  Луй. – Адже це не тільки теорія, а й практичні поради фахівців різних галузей. Думаю, що отримані знання обов`язково стануть у нагоді у щоденній роботі. А такі тренінги ми будемо проводити і надалі».

Leave a comment

Your email address will not be published.


*