Громадянська війна довела до вимирання найбільших мавп на планеті – БОРЩІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Громадянська війна довела до вимирання найбільших мавп на планеті

За останні 20 років чисельність найбільших приматів на Землі скорочувалася катастрофічними темпами, повідомляється в доповіді, представленій Товариством збереження дикої природи. Коротко зміст доповіді викладає Gizmodo.

Доповідь присвячена горилу Грауер (Gorilla beringei graueri), підвиду східній горили. Важать ці мавпи близько 180 кілограм, а живуть тільки на сході Демократичної Республіки Конго (ДРК). Було відомо, що горили постраждали від кровопролитної громадянської війни в країні, проте масштаби «геноциду» з’ясувалися тільки зараз. Чисельність тварин скоротилася з 17 тисяч (початок 1990-х років) до чотирьох тисяч – на 77 відсотків.

Причина в тому, що після геноциду в Руанді (1994 рік) сотні тисяч біженців переїхали в ДРК, що призвело до масштабних зіткнень і збройних конфліктів через корисних копалин регіону. Нелегальне витяг колтановой і золотої руди і призвело до знищення горил.

«Безліч бойовиків ховається в джунглях від урядових сил. Щоб добути собі засоби для існування, вони починають добувати руду. А оскільки їжі в джунглях мало, їм доводиться полювати на горил », – пояснює провідний автор доповіді Енді Пламтре (Andy Plumptre). На відміну від переміщаються по деревах шимпанзе, горили ходять групами, залишаючи помітні сліди.

Екологи закликають негайно вжити заходів для порятунку решти горил: мова йде про зміцнення кордонів і поповненні штату національних резерватів, де групи тварин все ще зберігаються, а також боротьбі з нелегальним вивезенням мінеральної сировини.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*