Будинки з нульовим споживанням енергії – це реальність – БОРЩІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Будинки з нульовим споживанням енергії – це реальність

Про це сказав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на круглому столі «Енергоефективні рішення у будівництві на прикладі проекту OptimaHouse», який відбувся в Держенергоефективності 8 квітня 2016 року.
«У всьому світі спостерігається тенденція ефективного споживання енергії та використання відновлюваних джерел. Україні також потрібні найсучасніші енергоефективні рішення, які б дозволяли економити традиційні енергоресурси», — зазначив Сергій Савчук. За його словами, наразі схвалено два Національні плани дій — з енергоефективності та з відновлюваної енергетики.
«Національним планом дій з енергоефективності до 2020 року передбачено сприяти залученню інвестицій у будівництво споруд, в яких майже нульове споживання енергії. Крім того, як Національним планом дій з енергоефективності, так і проектом Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», який імплементує європейську Директиву 2010/31/ЕС, передбачено розробку національного плану дій щодо збільшення кількості будівель з близьким до нульового споживанням енергії. А саме щорічне збільшення їх частки на 3 %», — сказав він.
Сергій Савчук висловив сподівання, що кількість подібних до OptimaHouse проектів з кожним роком в Україні збільшуватиметься. «Агентство відкрите до співпраці і готове законодавчо підтримувати та популяризувати  такі проекти», — запевнив він.
Для учасників круглого столу було проведено прес-тур «Енергоефективні рішення у будівництві на прикладі проекту OptimaHouse», під час якого вони наочно побачили переваги використання інноваційних енергоефективних технологій.
Довідка

Національний план дій з енергоефективності та з відновлюваної енергетики на період до 2020 року розроблено на виконання вимог ЄС. Обидва Плани реалізують державну політику у цих двох сферах до 2020 року.

Прес-служба Держенергоефективності

Leave a comment

Your email address will not be published.


*